youtube reklamları
Youtube

Youtube kanalı nasıl açılır?

Dünyanın en büyük sosyal platformlarından birisi olan Youtube her geçen saniye büyümeye devam ediyor. Youtube’dan kısaca bahsedecek olursak bir video paylaşım ve izleme sitesi olarak nitelendirebiliriz. Site içerisine her gün milyonlarca saatlik videolar yükleniyor ve yüklenen milyonlarca saatlik videolar izleniyor. Youtube kanal sahipleri de yüklemiş oldukları bu videolardan oldukça iyi miktarlarda paralar kazanıyorlar.
Sizde bir Youtube kanalı açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız hakkında bilginiz yoksa üzülmenize hiç gerek yok, bu makale sonunda her şeyi öğrenmiş olacaksınız.

Youtube’a üye olma

İşlemlerin en başında bu yer almaktadır. Google hesabınızı kullanarak Youtube üyesi olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra da giriş yaparak hesabı aktif hale getirmelisiniz.

Kanal Oluştur

Üye olduktan ve hesabı aktif hale getirdikten sonra sol üst köşe de yer alan Kanal Oluştur seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu aşamada kanalınız için bir isim belirlemeniz gerekmektedir. Normal kendi isminiz ile de kullanabileceğiniz gibi farklı ve yaratıcı isimlerde kullanılabilir. Seçim burada tamamen size ait. Daha sonra ise kanalınız için bir logo ya ve arka plan fotoğrafına ihtiyaç duyuluyor, bu ufak ayrıntıları isterseniz daha sonra da halledebilirsiniz.

Kanal Ayarlarını Düzenleme

Kanalınız da düzenleyebileceğiniz onlarca farklı şey bulunmaktadır. Bunların en başında, videolar, oynatma listeleri, hikayeler, öne çıkarılan kanallar gibi seçenekler bulunmaktadır, bunları içerik üreticisi olarak düzenlemek tamamen size düşmektedir. Kanal ismini, logosunu ve benzeri birçok şeyi bu kısımdan kolayca halledebilirsiniz.

İçerik stüdyosu nedir?

Yüklediğiniz videoların etkileşimini ve daha birçok şeyi bu sekmeden halledebilirsiniz. Kontrol edebileceğiniz şeylerin en başında;

  • Videolar
  • İpuçları
  • Yorumlar
  • İzlenme Süresi

Bu verileri iyi bir şekilde inceledikten sonra diğer videoları daha farklı şekillerde ve isimlerle yükleyebilirsiniz.

Orijinal içerik üretimi

Youtube üzerinde iyi bir kazanç ve izlenme elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken şeylerin en başında orijinal içerikler üretmek gelmektedir. Eğer ki zaten aynı olan tonlarca içerikten siz de üretirseniz, izlenme sayısı kazanamazsınız. Bu da gelir elde etmenize engel olur. Bu yüzden ilk olarak taze fikirlerle video çekin. Her zaman orijinal içerikler üretin ki izleyiciler sizin videolarınız da diğerlerin de olmayan şeyleri görsünler ve sizi izlemeye devam etsinler. Ancak bu şekilde Youtube da ayakta kalabilir ve iyi miktarlar da paralar kazanabilirsiniz.

Video başlıklarına dikkat edin

İzleyiciyi videoya çekmenin en direkt yolu video başlığıdır, başlık ne kadar çekici olursa izlenme açısından o kadar değerli olur. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta ise video da yapmadığınız şeyleri başlığa yazmamanızdır. Bunu yaparsanız izleyicilerinizin gözünde yalancı konumuna düşersiniz, bu da izlenme sayılarınızın oldukça düşmesine yol açar.

Yayın programı belirleyin

Hangi günlerde ve hangi saatlerde video yükleyecekseniz, bunu kanalınızın açıklama kısmında belirtin, böylece izleyiciler yeni videonun ne zaman geleceğinden her zaman haberdar olur.

Bunları yaparak Youtube kanalınızı kısa zamanda iyi yerlere getirebilirsiniz. Youtube abone satın al hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Related posts

Youtube Videoları Nasıl İndirilir?

Zirvetak

Youtube ile para kazanma

Zirvetak

Youtube Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zirvetak

Yorum Bırak