youtube adsense başvurusu yapma
Youtube

Youtube Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır?

Youtube dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Her geçen saniyede büyümeye devam etmektedir. Siteye her an yeni binlerce video yükleniyor ve bu videolar milyonlarca izleyiciye ulaşıyor. Doğal olarak videoları yükleyen kullanıcılar izlenme sayılarına göre belli miktarlarda paralar kazanmaktadır.

Siz de bu işten para kazanmak istiyorsanız işe ilk olarak bir Youtube kanalı açarak başlayabilirsiniz. Eğer Youtube kanalınız zaten varsa ancak nasıl para kazanıldığını öğrenmek istiyorsanız, bu makalenin devamında her şeyi öğrenebileceksiniz.

Youtube üzerinden para kazanmak için ilk olarak Google Adsense üyeliğinizin olması gerekmektedir. Adsense’in ne olduğunu merak edenler için kısa bir özet geçmekte fayda var, Youtube videolarında reklam gösterimi yapan, video sahiplerinin bu videolardan para kazanmasını sağlayan site olarak tanımlayabiliriz. Nasıl başvuru yapacağınız aşağıda ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır.

Youtube için Adsense başvurusu yapma

  1. Youtube hesabınıza girin.
  2. Önce ayarlar kısmına ardından da para kazanma kısmına tıklayın.
  3. Para kısmında yer alan hesabımı etkinleştir bölümüne tıklayın.
  4. Youtube tarafından size sunulan şartları kabul ederek onaylayın.
  5. Açılan yeni sekmede para kazanma seçeneğine tıklayın.
  6. Açılan sayfada yer alan Google Adsense bilgilerinizi kontrol edin, eğer bir eksiklik veya hata yoksa onaylayın. Eksiklik varsa düzeltin daha sonra onaylayın.
  7. Google Adsense başvuru adımlarında yer alan içerik sorusuna ve reklamın hangi Youtube kanalında gözükeceği sorularını yanıtlayın.
  8. Son olarak iletişim bilgilerinizi, adresinizi, telefon numaranızı doğrulayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra size düşen sadece Google Adsense’in başvurunuzu kabul etmesini beklemektir. Başvurunuz kabul edildikten sonra ise para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yüklemiş olduğunuz videoların izlenme sürelerine göre Google Adsense videolarınıza reklam filmi koyacaktır. Bu da demek oluyor ki izlenme sayınız ne kadar yüksek olursa Youtube’dan o kadar fazla para kazanabilirsiniz. Böyle Youtube artık sizin için bir gelir kapısı olmuş olur. Yüklediğiniz içeriklere ne kadar özen gösterir ve dikkat ederseniz izlenme sayınız o kadar artar. Her zaman orijinal içerik yüklemeye dikkat edin.

Related posts

Youtube’a nasıl reklam verilir

Zirvetak

Youtube kanalı nasıl açılır?

Zirvetak

Youtube ile para kazanma

Zirvetak

1 comment

FEHMİ AKIN 25 Nisan 2019 at 09:53

COK YARARLI BİLGİLER PAYLAŞIYORSUNUZ ZİRVETAKİPCİ.COM BÖYLE YARALI BİLGİLERİ BULMAK BU DENLİ DETAYLI ANLATMAK ZOR

Reply

Yorum Bırak

Whatsapp