sosyal medya bağımlılığı
Genel

Sosyal Medya Nedir?

Kullanıcıların kendi içeriklerini üretip paylaştığı sanal alem olarak kısaca özetleyebiliriz. Birbirinden farklı sayısız site, içerik üretici yer almaktadır. Sosyal Medya’nın onlarca avantajı vardır.
Bu avantajları aşağıda sıraladık.

Daha az maliyet

Normal bir televizyon kanalına reklam vermek istediğiniz de oldukça yüksek bedeller duyabilirsiniz. Ancak sosyal medyada bu bedeller oldukça düşüktür. Reklam verdiğiniz web sitesinin büyüklüğüne ve aldığı tıklanma sayısına göre reklamınıza oldukça iyi geri dönüşler alabilirsiniz. Böylece reklamınızı hem daha düşük bir ücrete mal etmiş olursunuz hem de daha çok kişiye ulaşmasını sağlarsınız.

Yeni meslek kolları

Sosyal medya sayesinde insanlar kendilerine yeni meslekler edindiler bu meslek dallarının temsilcileri oldular. Yeni meslek kollarında ilk sıraya Youtuberlık mesleğini koyabiliriz. Bu meslek dalında yer alan kişilerin görevi Youtube’a içerik üretmek ve bunları yayınlamaktır. Yayınladıkları videolar ne kadar çok izlenirse, o kadar çok para kazanma imkanı doğmuş oluyor. Youtube bu meslek dallarından sadece bir tanesi ve en kolay olanlarından birisi. Bir web sitesi kurularak onun üzerinden gelir elde edilebilir, çeşitli yazılım dilleri öğrenilerek ihtiyaca uygun programlar yazılabilir, bu örneklerin sayısı artırılabilir.

Yapılan bir hatayı anında düzeltme imkanı

Bu da sosyal medyanın en büyük avantajlarından bir tanesidir. Eski yöntemlerle bir içerik paylaştığınız zaman içeriği düzeltmek için belli bir zaman beklemeniz gerekmekteydi, ancak sosyal medya üzerinden düzeltmelerinizi saniyeler içerisinde yapabilir, arada ki zaman farkını ortadan kaldırabilirsiniz.

Sosyal medya üzerinde kullanabileceğiniz binlerce farklı, içerik platformu yer almaktadır. Bunların en popüler olanları ise Facebook, Twitter, Instagram, Youtube gibi platformlardır. Tüm bu sitelerin dünya çapında milyonlarca kullanıcısı vardır ve yine her gün milyonlarca tıklanma almaktadırlar. Eğer hala herhangi bir sosyal medya sitesine üye değilseniz, içeriklerini inceleyerek size en çok uyan ve hoşunuza en çok giden siteye üye olabilirsiniz.
Sosyal medya iyi ve düzgün bir şekilde kullanıldığında oldukça güçlü bir platformdur. İnsanlara hitap eden ve onların ilgilerini çekecek paylaşımlar yaptığınız taktirde arkanıza bir sosyal medya ordusu alabilirsiniz.

Related posts

Sosyal Medya Bağımlılığından Nasıl Kurtulunur?

Zirvetak

Telegram Nedir?

Zirvetak

Yorum Bırak

Whatsapp