Instagram

Instagram ile para kazanma

Günümüz dünyasında para kazanma yolları değişiyor. Yeni sektörler ortaya çıkıyor, bunlardan bir tanesi de Instagram üzerinden para kazanma olarak adlandırılabilir. Az çok herkes Instagram’ın ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını biliyor, temelin de bir fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram, zaman içersinde kendisini geliştirerek yeni özellikler kazandı, bunların en başında da hikayeler bölümü dikkat çekmektedir. Hikayeler bölümü ile kullanıcıların Instagram da geçirdiği vakit eskisine göre 2 kat artmış vaziyettedir.

Instagram para kazanma tavsiyeleri

İlk para kazanma yöntemi reklam paylaşımı yapmaktır. Bunun için de tabi ki yüksek takipçili ve yüksek etkileşimli bir sayfaya ihtiyaç duyulmaktadır. Sayfa içerisinde diğer sayfaların reklamını, büyük firmaların ürünlerinin reklamını ve benzeri daha birçok şeyin reklamını yapabilirsiniz. Sayfanız ne kadar fazla etkileşim alırsa, kazanacağınız para da o kadar artar. Ancak dikkat edilmesi gereken husus ise reklam paylaşımının sıklığıdır, eğer çok sık reklam paylaşırsanız, takipçileriniz bu durumdan rahatsız olup sayfanızı takipten çıkabilir.

Modellik yapabilirsiniz, eğer kendinize güveniyorsanız, büyük giyim ve makyaj markalarının reklam yüzü olarak Instagram da boy gösterebilirsiniz. Oynadığınız reklama göre oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz.

Başka sosyal medya hesaplarınızın reklamını yaparak oraya takipçi çekebilirsiniz. Örnek olarak bir Youtube kanalınız varsa, orada çektiğiniz içeriklerden bir kısmını Instagram üzerinde paylaşarak takipçilerinizin Youtube videonuza ulaşmasına vesile olabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yapın, yaşadığınız bölgedeki kendi ürünlerini satan işletmeler ile anlaşma yaparak ürünlerinin fotoğraflarını Instagram da paylaşın, sattığınız her ürün karşılığında da komisyon ücretinizi alın, eğer boş zamanınız fazla ise birden fazla yer ile anlaşarak onların adına da hesap açarak ürün satabilir, kazancınızı yükseltebilirsiniz. Ayrıca instagramda ürün satmak ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

İyi bir sosyal medya uzmanıysanız, büyük firmaların Instagram hesabını yönetebilirsiniz. Yine burda da boş vakitiniz fazla ise birden fazla hesabı yönetebilir, kazancınızı arttırabilirsiniz.

Bunlar Instagram üzerinden para kazandıracak yöntemlerden sadece bir kaç tanesidir. Sektör her geçen gün büyüdüğü için kendisine yeni iş kolları açıyor ve daha fazla kişi para kazanma şansı buluyor, siz de hızlıca para kazanmak istiyorsanız, Instagram sizi bekliyor.

 

Related posts

Instagram’da ürün satmak

Zirvetak

Instagram Satışlarında Vergi

Zirvetak

Instagram Hesap Dondurma

Zirvetak

Yorum Bırak