Instagram Gönderi Gizleme
Instagram

Instagram Gönderi Gizleme

Instagram bildiğiniz üzere fotoğraf ve video paylaşımı üzerine oluşturulmuş bir uygulama. Bu nedenle olabildiğince kullanıcı gizliliğine önem veren şirket, istekleri tek tek yerine getirmeye çalışıyor. Son zamanlarda gelen güncelleştirmelerin hemen hemen tamamı kullanıcıların gizliliğine yönelik olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar artık yüklemiş oldukları fotoğrafları belirli kişilere gizleyebiliyor. Instagram gönderi gizleme özelliği şu an için alternatif ayarlar yapılarak aktif hale getiriliyor. İşlemlerin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler;

Instagram Fotoğraflarını Belirli Kişilere Gizleme

Instagram Gönderi Gizleme
Instagram Gönderi Gizleme

Sizi takip eden birkaç kişiye fotoğraflarınızı göstermek istemiyor olabilirsiniz. Instagram gönderi gizleme yapabilmenin en garantili yolu o kişi ya da kişileri engellemek olacaktır. Sizi takip eden ya da etmeyen kişileri engellemeniz durumunda artık paylaştığınız hiçbir fotoğrafı görmeyecektir. Bazen engelleme çözüm olmayacaktır. Karşıdaki kişiyi engellemeden de gönderi gizleme özelliği kullanılabiliyor. Bununla beraber hikayelerinizi da gizli olarak paylaşabilirsiniz. Instagram gönderi gizleme olayını bir şekilde halledebilirsiniz ancak; hikaye gizliliğinizi bir şekilde sağlamak zorundasınız. Instagram hikaye paylaşımı yaparken gönderilerinizi gizleyemiyor, sadece seçtiğiniz kişilere özel olarak paylaşılmasını ayarlayabiliyorsunuz. Seçtiğiniz kişilere göndereceğiniz fotoğraflar DM yolu ile gönderileceği için tam etki alabilmeniz mümkün değildir. Hikaye üzerinden paylaşımlarınızı nasıl gizleyebileceğinizi merak ediyorsanız;

“TAVSİYE: Instagram Gönderi Gizleme yazımızın ardından Nasıl Takipçi Satın Alınır? Yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Instagram Hikayelerini Belirli Kişilere Gizleme

Hikayelerinizin bazı kişiler tarafından görüntülenmesini istemiyor olabilirsiniz. Yapacağınız ufak bir ayar işlemi ile sizi takip eden kişilerin dahi hikayelerinizi görüntülemesinin önüne geçebilirsiniz. Yapılacak işlemler görsel olarak sunulsa da tek tek yeniden belirtmek istiyoruz.

  • Instagram mobil uygulamasını akıllı telefonlarınız üzerinden açın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil sayfasına geçiş yapın. Burada karşınıza çıkacak 3 çizgili menüye tıklayın.
  • Karşınıza “Ayarlar” adı altında bir bölüm gelecektir. Ayarlara giriş yaptıktan sonra;
  • Hesabınız ile ilgili birçok ayrıntının yer aldığı Ayarlar bölümünde “Hikaye Kontrolleri” kısmına girin.
  • Karşınıza gelecek seçenekler içerisinde “Hikayeyi Gizle” bölümüne girin.
  • Bu kısma girdikten sonra sizi takip eden kişilerin listesi gelecektir. Burada hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri tek tek seçmeniz gerekiyor. Seçimi yaptıktan sonra kaydet tuşuna bastıktan sonra artık seçtiğiniz kişilere hikayeleriniz görüntülenmeyecektir.

Yukarıda belirttiğimiz ayarlamaları yaptıktan sonra paylaşacağınız ilk hikaye tam istediğiniz gibi olacaktır. Hikayeleriniz artık istediğiniz kişilere gizli olarak yayına alınacaktır. Peki; daha önce paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafın istemediğiniz kişilere gizlenebileceğini merak ediyor musunuz?

Instagram Paylaşılmış Bir Fotoğrafı Belirli Kişilere Gizleme

Instagram Gönderi Gizleme
Instagram Gönderi Gizleme

Instagram, yukarıda belirttiğimiz üzere kullanıcı gizliliğine oldukça önem vermektedir. Bu bağlamda daha önce paylaşılmış bir fotoğrafı belirli bir süreliğine gizleyebilir, istenmeyen kişilerin görüntülenmesinin önüne geçebilirsiniz. Hatta; daha önce silmiş olduğunuz bir resmi dahi geri getirebilir, arşiv özelliğini kullanarak gizleyebilirsiniz. Fotoğraf gizleme özelliğinin kullanımı ise şu şekildedir; Daha önce paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafı açıp sağ üst  köşesine tıkladığınızda “Fotoğrafı Arşivle” şeklinde bir alan olduğunu göreceksiniz. Bu kısma tıkladığınızda fotoğrafın hesabınızda kaldırıldığını göreceksiniz. Ancak arşive alındığını, daha sonra istediğiniz zaman geri getirebileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Related posts

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Zirvetak

Instagram Satışlarında Vergi

Zirvetak

Instagram’da ürün satmak

Zirvetak

Yorum Bırak

Whatsapp